Az átadási ünnepségen elhangzott, hogy a számítógép nagyban hozzájárul az új kutatási lehetőségekhez, illetve ahhoz is, hogy az Egyetemen nemzetközi szinten elismert mérnököket képezhessenek.
Több mérnökre és magasan képzett informatikusra van szükség, hiszen a közeljövőben a számítástechnika és az infokommunikáció tovább terjeszkedik az élet minden területén - mondta Kara Ákos, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infokommunikációért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkára az átadón.

Kara Ákos azt is hozzátette: A kormány kiemelt céljai között szerepel az is, hogy ezeket a pályákat népszerűsítsék, és olyan központi intézmények jöjjenek létre, ahol az elméleti mellett a legmagasabb szintű gyakorlati tudás is megszerezhető legyen a fiatalok számára.
Attól lesz jó egy egyetem, ha a hallgatóinak lehetőségeket és kihívásokat tud teremteni, amelyek által fejlődhetnek - mondta az átadón Földesi Péter, az SZE rektora.


Az egyetemen Huawei Akadémiát és Labort indítanak, ezenfelül a vállalat öt év alatt mintegy százmillió forinttal támogatja az intézmény távközlési és informatikai képzéseit, valamint a kínai nagyvállalat részt vesz a hallgatók továbbképzésében is.
A szuperszámítógépről:
- 300 millió forint értékű
- 128 processzormagos
- 768 giga memória
Szeptemberben már két projektben is használták a számítógépet: a távközlési tanszék kutatói az úgynevezett többutas átviteltechnika tesztelését végzik ( mekkora sebességgel tud két nagy teljesítményű számítógép kapcsolatot teremteni egymással), illetve a matematika és számítástudományi tanszék kutatói különböző villamosmotorokat tesztelnek a gépen. A jövőben további kutatásokat indítanak el a szuperszámítógépen.
