Keresés
5O
Győr
2017.11.20., hétfő (Jolán)

Így szerepeltek a magyarok a riói olimpián

MTI- 2016.08.22. 13:30
347
Dobogósok és éremtáblázat a magyarok szerepléséről a különböző sportágakban.
Öttusa

Férfiak:
1. Alekszandr Leszun (Oroszország)
2. Pavlo Timoscsenko (Ukrajna)
3. Ismael Marcelo Hernandez Uscanga (Mexikó)
...12. MAROSI ÁDÁM
...17. DEMETER BENCE

Nők:
1. Chloe Esposito (Ausztrália)
2. Elodie Clouvel (Franciaország)
3. Oktawia Nowacka (Lengyelország)
...17. KOVÁCS SAROLTA
...27. FÖLDHÁZI ZSÓFIA


Az öttusa éremtáblázata a riói olimpián:
arany ezüst bronz
Ausztrália           1     -     -
Oroszország          1     -     -    
Franciaország        -     1     -
Ukrajna              -     1     -
Lengyelország        -     -     1
Mexikó               -     -     1

Marosi Ádám (j4) a Rio de Janeiró-i nyári olimpia férfi öttusaversenyének kombinált számában a Deodoro Stadionban 2016. augusztus 20-án. A magyar versenyző a 12. helyen végzett
Forrás:MTI Fotó: Kovács Tamás

A győztes orosz Alekszandr Leszun
Forrás:MTI Fotó: Kovács Tamás




Ökölvívás

férfiak:

49 kg:
1. Haszanboj Duszmatov (Üzbegisztán)
2. Yurberjen Martinez (Kolumbia)
3. Joahnys Argilagos (Kuba) és Nico Hernandez (Egyesült Államok)
52 kg:
1. Sahobidin Zoirov (Üzbegisztán)
2. Misa Alojan (Oroszország)
3. Yoel Segundo Finol (Venezuela) és Hu Csien-kuan (Kína)
56 kg:
1. Robeisy Ramírez (Kuba)
2. Shakur Stevenson (Egyesült Államok)
3. Vlagyimir Nyikityin (Oroszország) és Murodzson Ahmadalijev (Üzbegisztán)
60 kg:
1. Robson Conceicao (Brazília)
2. Sofiane Oumiha (Franciaország)
3. Lazaro Alvarez (Kuba) és Otgondalai Dorjnyambuu (Mongólia)
64 kg:
1. Fazliddin Gaibnazarov (Üzbegisztán) 
2. Collazo Sotomayor (Azerbajdzsán)
3. Vitalij Dunajcev (Oroszország) és Artem Harutyunyan (Németország)
69 kg:
1. Dandzsar Jeleusszinov (Kazahsztán)
2. Sahram Gijaszov (Üzbegisztán)
3. Souleymane Cissokho (Franciaország) és Mohammed Rabii (Marokkó)
...17. BACSKAI BALÁZS
75 kg:
1. Arlen Lopez (Kuba)
2. Bektemir Melikuzijev (Üzbegisztán)
3. Kamran Sahszuvarli (Azerbajdzsán) és Misael Rodriguez (Mexikó)
...9. HARCSA ZOLTÁN
81 kg:
1. Julio Cesar La Cruz (Kuba)
2. Adilbek Nijazimbetov (Kazahsztán) 
3. Mathieu Albert Daniel Bauderlique (Franciaország) és Joshua Buatsi (Nagy-Britannia)
91 kg:
1. Jevgenyij Tiscsenko (Oroszország)
2. Vaszilij Levit (Kazahsztán)
3. Erislandy Savon (Kuba) és Rustam Tulaganov (Üzbegisztán)
+91 kg:
1. Tony Yoka (Franciaország)
2. Joseph Joyce (Nagy-Britannia)
3. Filip Hrgovic (Horvátország) és Ivan Ducsko (Kazahsztán)

nők:
----
51 kg:
1. Nicola Adams (Nagy-Britannia)    
2. Sarah Ourahmoune (Franciaország)
3. Zsen Csan-csan (Kína) és Ingrit Valencia (Kolumbia)
60 kg:
1. Estelle Mossely (Franciaország)
2. Jin Csün-hua (Kína)
3. Anasztaszija Beljakova (Oroszország) és Mira Pötkönen (Finnország)
75 kg:
1. Claressa Shields (Egyesült Államok)
2. Nouchka Fontijn (Hollandia)
3. Dariga Sakimova (Kazahsztán) és Li Csien (Kína)

Harcsa Zoltán (kékben) és a kubai Arslen Lopez a riói nyári olimpia férfi ökölvívótornája 75 kilogrammos súlycsoportjának nyolcaddöntőjében a Rio de Janeiró-i Riocentro központ 6-os pavilonjában 2016. augusztus 12-én. Harcsa Zoltán kiütéssel kikapott, és
Forrás:MTI Fotó: Illyés Tibor


Gyorsasági kajak-kenu

Férfiak:


K-1 1000 m:
1. Marcus Walz (Spanyolország) 
2. Josef Dostal (Csehország) 
3. Roman Anoskin (Oroszország) 
...10. KOPASZ BÁLINT 
K-2 1000 m:
1. Max Rendschmidt, Marcus Gross (Németország)
2. Marko Tomicevic, Milenko Zoric (Szerbia) 
3. Ken Wallace, Lachlan Tame (Ausztrália) 
...7. HUFNÁGEL TIBOR, CEINER BENJÁMIN 
K-4 1000 m:
1. Németország (Max Rendschmidt, Tom Liebscher, Max Hoff, Marcus Gross) 
2. Szlovákia 
3. Csehország 
...11. MAGYARORSZÁG (HUFNÁGEL TIBOR, CEINER BENJÁMIN, KUGLER ATTILA, SOMORÁCZ TAMÁS)
C-1 1000 m:
1. Sebastian Brendel (Németország) 
2. Isaquias Queiroz Dos Santos (Brazília)
3. Szerhij Tarnovszki (Moldova) 
VASBÁNYAI HENRIKET kizárták.
C-2 1000 m:
1. Sebastian Brendel, Jan Vandrey (Németország) 
2. Erlon Souzam, Isaquias Queiroz Dos Santos (Brazília)        
3. Dmitro Jancsuk, Tarasz Miscsuk (Ukrajna)        
4. VASBÁNYAI HENRIK, MIKE RÓBERT
K-1 200 m:
1. Liam Heath (Nagy-Britannia) 
2. Maxime Beaumont (Franciaország)
3. Saul Craviotto Rivero (Spanyolország) és Ronald Rauhe (Németország)
...15. MOLNÁR PÉTER
K-2 200 m:
1. Saul Craviotto, Cristian Toro (Spanyolország) 
2. Liam Heath, Jon Schofield (Nagy-Britannia) 
3. Aurimas Lankas, Edvinas Ramanauskas (Litvánia)
4. TÓTKA SÁNDOR, MOLNÁR PÉTER
C-1 200 m:
1. Jurij Cseban (Ukrajna) 
2. Valentyin Gyemjanyenko (Azerbajdzsán) 
3. Isaquias Queiroz Dos Santos (Brazília)
...10. HAJDU JONATÁN

Nők: 

K-1 500 m:
1. KOZÁK DANUTA (MAGYARORSZÁG) 
2. Emma Jörgensen (Dánia) 
3. Lisa Carrington (Új-Zéland)
K-2 500 m:
1. SZABÓ GABRIELLA, KOZÁK DANUTA (MAGYARORSZÁG) 
2. Franziska Weber, Tina Dietze (Németország) 
3. Karolina Naja, Beata Mikolajczyk (Lengyelország)
K-4 500 m:
1. MAGYARORSZÁG (SZABÓ GABRIELLA, KOZÁK DANUTA, CSIPES TAMARA, FAZEKAS-ZUR KRISZTINA) 
2. Németország
3. Fehéroroszország
K-1 200 m:
1. Lisa Carrington (Új-Zéland) 
2. Marta Walczykiewicz (Lengyelország)
3. Inna Oszipenko-Radomszka (Azerbajdzsán) 
...9. DOUCHEV-JANICS NATASA



Evezés



férfiak:
egypár:
1. Mahe Drysdale (Új-Zéland) 
2. Damir Martin (Horvátország)
3. Ondrej Synek (Csehország) 
...14. PÉTERVÁRI-MOLNÁR BENDEGÚZ
kétpár:
1. Martin Sinkovic, Valent Sinkovic (Horvátország) 
2. Mindaugas Griskonis, Saulius Ritter (Litvánia)                
3. Kjetil Borch, Olaf Tufte (Norvégia) 
kormányos nélküli kettes:
1. Eric Murray, Hamish Bond (Új-Zéland)
2. Lawrence Brittain, Shaun Keeling (Dél-afrikai Köztársaság)              
3. Giovanni Abagnale, Marco Di Costanzo (Olaszország)
...9. JUHÁSZ ADRIÁN, SIMON BÉLA
kormányos nélküli négyes:
1. Nagy-Britannia (Alex Gregory, Mohamed Sbihi, George Nash, Constantine Louloudis) 
2. Ausztrália 
3. Olaszország
négypár:
1. Németország (Philipp Wende, Lauritz Schoof, Karl Schulze, Hans Gruhne)  
2. Ausztrália 
3. Észtország 
nyolcas:
1. Nagy-Britannia (Scott Durant, Tom Ransley, Andrew Triggs-Hodge, Matthew Gotrel, Pete Reed, Paul Bennett, Matt Langridge, William Satch, kormányos: Phelan Hill) 
2. Németország 
3. Hollandia
könnyűsúlyú kétpár:
1. Pierre Houin, Jeremie Azou (Franciaország) 
2. Gary O'Donovan, Paul O'Donovan (Írország) 
3. Kristoffer Brun, Are Strandli (Norvégia) 
könnyűsúlyú kormányos nélküli négyes:
1. Svájc (Lucas Tramer, Simon Schuerch, Simon Niepmann, Mario Gyr)  
2. Dánia  
3. Franciaország 

nők:

egypár:
1. Kimberley Brennan (Ausztrália)
2. Genevra Stone (Egyesült Államok)
3. Tuan Csing-li (Kína) 
kétpár:
1. Magdalena Fularczyk, Natalia Madaj (Lengyelország) 
2. Victoria Thornley, Katherine Grainger (Nagy-Britannia)                
3. Donata Vistartaite, Milda Valciukaite (Litvánia)
kormányos nélküli kettes:
1. Helen Glover, Heather Stanning (Nagy-Britannia) 
2. Genevieve Behrent, Rebecca Scown (Új-Zéland) 
3. Hedvig Rasmussen, Anne Andersen (Dánia) 
négypár:
1. Németország (Ann-Katrin Thiele, Carina Bär, Julia Lier, Lisa Schmidla)
2. Hollandia  
3. Lengyelország   
nyolcas:
1. Egyesült Államok (Emily Regan, Kerry Simmonds, Amanda Polk, Lauren Schmetterling, Tessa Gobbo, Meghan Musnicki, Ellie Logan, Amanda Elmore, kormányos: Katelin Snyder) 
2. Nagy-Britannia
3. Románia 
könnyűsúlyú kétpár:  
1. Ilse Paulis, Maaike Head (Hollandia) 
2. Lindsay Jennerich, Patricia Obee (Kanada)
3. Huang Ven-ji, Pan Fej-hung (Kína)

A győztes brit egység tagjai, Phelan Hill, William Satch, Matt Langridge, Paul Bennett, Pete Reed, Matt Gotrel, Andrew Triggs-Hodge, Tom Ransley és Scott Durant (fent, b-j) a célba érkeznek a riói nyári olimpia férfi nyolcas evezős versenyének döntőjében
Forrás:MTI Fotó: Kovács Tamás




Cselgáncs

férfiak:

60 kg:
1. Beszlan Mudranov (Oroszország)
2. Jeldosz Szmetov (Kazahsztán)
3. Dijorbek Urozbojev (Üzbegisztán) és Takato Naohisa (Japán)
66 kg:
1. Fabio Basile (Olaszország)
2. An Baul (Koreai Köztársaság)
3. Ebinuma Maszasi (Japán) és Risod Szobirov (Üzbegisztán)
73 kg:
1. Ono Sohej (Japán)
2. Rustam Orujov (Azerbajdzsán)
3. Lasa Savdatuasvili (Grúzia) és Dirk van Tichelt (Belgium)
5. UNGVÁRI MIKLÓS
81 kg:
1. Haszan Halmurzajev (Oroszország)
2. Travis Stevens (Egyesült Államok)
3. Nagasze Takanori (Japán) és Sergiu Toma (Egyesült Arab Emírségek)
...17. CSOKNYAI LÁSZLÓ
90 kg:
1. Baker Masu (Japán)
2. Varlam Liparteliani (Grúzia)
3. Cseng Hszün-csao (Kína) és Gvak Dong Han (Koreai Köztársaság)
...9. TÓTH KRISZTIÁN
100 kg:
1. Lukas Krpalek (Csehország)
2. Elmar Gaszimov (Azerbajdzsán)
3. Haga Riunoszuke (Japán) és Cyrille Maret (Franciaország)
...17. CIRJENICS MIKLÓS
+100 kg:
1. Teddy Riner (Franciaország)
2. Haraszava Hiszajosi (Japán)
3. Rafael Silva (Brazília) és Or Sasson (Izrael)
...9. BOR BARNA

nők:

48 kg:
1. Paula Pareto (Argentína)
2. Dzsong Bo Kjong (Koreai Köztársaság) 
3. Kondo Ami (Japán) és Otgontsetseg Galbadrakh (Kazahsztán)
...7. CSERNOVICZKI ÉVA
52 kg:
1. Majlinda Kelmendi (Koszovó)
2. Odette Giuffrida (Olaszország)
3. Nakamura Miszato (Japán) és Natalija Kuzjutyina (Oroszország)
57 kg:
1. Rafaela Silva (Brazília)
2. Sumiya Dorjsuren (Mongólia)
3. Macumoto Kaori (Japán) és Telma Monteiro (Portugália)
...7. KARAKAS HEDVIG
63 kg:
1. Tina Trstenjak (Szlovénia)
2. Clarisse Agbegnenou (Franciaország) 
3. Anicka van Emden (Hollandia) és Yarden Gerbi (Izrael)
70 kg:
1. Tacsimoto Haruka (Japán)
2. Yuri Alvear (Kolumbia)
3. Laura Vargas Koch (Németország) és Sally Conway (Nagy-Britannia)
78 kg:
1. Kayla Harrison (Egyesült Államok)
2. Audrey Tcheumeo (Franciaország) 
3. Anamari Velensek (Szlovénia) és Mayra Aguiar (Brazília)
...7. JOÓ ABIGÉL
+78 kg:
1. Emilie Andeol (Franciaország)
2. Idalys Ortiz (Kuba)    
3. Jü Szung (Kína) és Jamabe Kanae (Japán)

Bor Barna (j) küzd a kubai Alex Garcia Mendoza ellen a férfi cselgáncsozók +100 kilogrammos súlycsoportjában, a nyolcaddöntőben a riói nyári olimpián a Rio de Janeiró-i 2-es Karióka Arénában 2016. augusztus 12-én. Bor Barna kikapott és kiesett
Forrás:MTI Fotó: Kovács Tamás


Birkózás


férfiak:

kötöttfogás:
59 kg:
1. Ismael Borrero Molina (Kuba)
2. Ota Sinobu (Japán)
3. Elmurat Tasmuradov (Üzbegisztán) és Stig-Andre Berge (Norvégia)
66 kg:
1. Davor Stefanek (Szerbia)
2. Migran Arutjunjan (Örményország)
3. Smagi Bolkvadze (Grúzia) és Raszul Csunajev (Azerbajdzsán)
...16. LŐRINCZ TAMÁS
75 kg:
1. Roman Vlaszov (Oroszország)
2. Mark Overgaard Madsen (Dánia)
3. Szajed Abdvali (Irán) és Kim Hjeon Vu (Koreai Köztársaság)
5. BÁCSI PÉTER
85 kg:
1. Davit Csakvetadze (Oroszország)
2. Zsan Belenyuk (Ukrajna)
3. Denis Kudla (Németország) és Javid Hamzatau (Fehéroroszország)
5. LŐRINCZ VIKTOR
98 kg:
1. Artur Alekszanjan (Örményország)
2. Yasmany Cabrera (Kuba)
3. Cenk Ildem (Törökország) és Gaszem Golamreza Rezaj (Irán)
...9. KISS BALÁZS
130 kg:
1. Mijain Lopez (Kuba)
2. Riza Kayaalp (Törökország)
3. Szabah Sariati (Azerbajdzsán) és Szergej Szemjonov (Oroszország) 

szabadfogás:
57 kg:
1. Vladimer Hincsegasvili (Grúzia)
2. Rej Higucsi (Japán)
3. Hadzsi Alijev (Azerbajdzsán) és Hasszan Rahimi (Irán)
65 kg:
1. Szoszlan Ramonov (Oroszország)
2. Togrul Asgarov (Azerbajdzsán) 
3. Frank Chamizo Marquez (Olaszország) és Ihtijor Navruzov (Üzbegisztán) 
74 kg:
1. Hasszan Jazdanicsarati (Irán)
2. Anyuar Gedujev (Oroszország)
3. Dzsabrajil Haszanov (Azerbajdzsán) és Soner Demirtas (Törökország)
86 kg:
1. Abdul Rasid Szadulajev (Oroszország)
2. Selim Yasar (Törökország)
3. J'Den Cox (Egyesült Államok) és Sarif Sarifov (Azerbajdzsán)
...13. VERÉB ISTVÁN
97 kg:
1. Kyle Snyder (Egyesült Államok)
2. Hetag Gazjumov (Azerbajdzsán)
3. Magomed Ibragimov (Üzbegisztán) és Albert Saritov (Románia) 
125 kg:
1. Taha Akgül (Törökország)
2. Komeil Gaszemi (Irán)
3. Ibragim Szajdov (Fehéroroszország) és Geno Petriasvili (Grúzia)
...7. LIGETI DÁNIEL

nők:

48 kg:
1. Toszaka Eri (Japán)
2. Marija Sztadnyik (Azerbajdzsán)
3. Elica Jankova (Bulgária) és Szun Ja-nan (Kína)
53 kg:
1. Helen Louise Maroulise (Egyesült Államok)
2. Josida Szaori (Japán)
3. Natalja Szinisin (Azerbajdzsán) és Sofia Mattsson (Svédország)
58 kg:
1. Icso Kaori (Japán)
2. Valerija Zsolobova (Oroszország)
3. Marwa Amri (Tunézia) és Sakshi Malik (India)
63 kg:
1. Kavaj Riszako (Japán)
2. Marija Mamasuk (Fehéroroszország)
3. Jekatyerina Larionova (Kazahsztán) és Monika Michalik (Lengyelország)
...17. SASTIN MARIANNA
69 kg:
1. Doso Szara (Japán)
2. Natalija Vorobjeva (Oroszország)
3. Elmira Szizdikova (Kazahsztán) és Jenny Fransson (Svédország)
75 kg:
1. Erica Elizabeth Wiebe (Kanada)
2. Guzel Manyurova (Kazahsztán) 
3. Csang Feng-liu (Kína) és Jelena Bukina (Oroszország)
...10. NÉMETH ZSANETT

Veréb István (elöl, piros) és a venezuelai Pedro Cabellos Fuentes a férfi kötöttfogású birkózók 86 kilogrammos súlycsoportjának vigaszági mérkőzésén a Rio de Janeiró-i nyári olimpián a 2-es Karióka Arénában 2016. augusztus 20-án. A magyar birkózó kikapott
Forrás:MTI Fotó: Czeglédi Zsolt


Atlétika

Az atlétika női dobogósai és a magyar indulók szereplése a riói olimpián:

100 m:

1. Elaine Thompson (Jamaica)
2. Tori Bowie (Egyesült Államok)
3. Shelly-Ann Fraser-Pryce (Jamaica)
200 m:
1. Elaine Thompson (Jamaica)
2. Dafne Schippers (Hollandia)
3. Tori Bowie (Egyesült Államok)
400 m:
1. Shaunae Miller (Bahama)
2. Allyson Felix (Egyesült Államok)
3. Shericka Jackson (Jamaica)
800 m:
1. Caster Semenya (Dél-afrikai Köztársaság)
2. Francine Niyonsaba (Burundi)
3. Margaret Nyairera Wambui (Kenya)
1500 m:
1. Faith Chepngetich Kipyegon (Kenya)
2. Genzebe Dibaba (Etiópia)
3. Jennifer Simpson (Egyesült Államok)
5000 m:
1. Vivian Jepkemoi Cheruiyot (Kenya)
2. Hellen Onsando Obiri (Kenya)                 
3. Almaz Ayana (Etiópia)
10 000 m:
1. Almaz Ayana (Etiópia)
2. Vivian Cheruiyot (Kenya)
3. Tirunesh Dibaba (Etiópia)
100 m gát:
1. Brianna Rollins (Egyesült Államok)
2. Nia Ali (Egyesült Államok)
3. Kristi Castlin (Egyesült Államok)
400 m gát:
1. Dalilah Muhammad (Egyesült Államok)
2. Sara Slott Petersen (Dánia)
3. Ashley Spencer (Egyesült Államok)
3000 m akadály:
1. Ruth Jebet (Bahrein)
2. Hyvin Kiyeng Jepkemoi (Kenya)
3. Emma Coburn (Egyesült Államok)
4x100 méteres váltó:
1. Egyesült Államok (Tianna Bartoletta, Allyson Felix, English Gardner, Tori Bowie)
2. Jamaica
3. Nagy-Britannia
4x400 méteres váltó:    
1. Egyesült Államok (Courtney Okolo, Natasha Hastings, Phyllis Francis, Allyson Felix)
2. Jamaica
3. Nagy-Britannia
maraton:
1. Jemima Sumgong (Kenya)
2. Eunice Jepkirui Kirwa (Bahrein)
3. Mare Dibaba (Etiópia)
...52. ERDÉLYI ZSÓFIA
...65. PAPP KRISZTINA  
...83. SZABÓ TÜNDE

20 km gyaloglás:
1. Liu Hung (Kína)
2. Maria Guadalup Gonzalez (Mexikó)
3  Lu Hsziu-cse (Kína)
...25. MADARÁSZ VIKTÓRIA
...58. KOVÁCS BARBARA
59. RÉCSEI RITA

magasugrás:
1. Ruth Beitia (Spanyolország)
2. Mirela Demireva (Bulgária)
3. Blanka Vlasic (Horvátország)
...32. SZABÓ BARBARA
távolugrás:
1. Tianna Bartoletta (Egyesült Államok)
2. Brittney Reese (Egyesült Államok)
3. Ivana Spanovic (Szerbia)
hármasugrás:
1. Caterine Ibargüen (Kolumbia)
2. Yulimar Rojas (Venezuela)        
3. Olga Ripakova (Kazahsztán)
rúdugrás:
1. Ekaterini Sztefanidi (Görögország)
2. Sandi Morris (Egyesült Államok)
3. Eliza McCartney (Új-Zéland)
gerelyhajítás:
1. Sara Kolak (Horvátország)
2. Sunette Viljoen (Dél-afrikai Köztársaság)
3. Barbora Spotakova (Csehország)
súlylökés:
1. Michelle Carter (Egyesült Államok)
2. Valerie Adams (Új-Zéland)     
3. MÁRTON ANITA
diszkoszvetés:
1. Sandra Perkovic (Horvátország)
2. Melina Robert-Michon (Franciaország)
3. Denia Caballero (Kuba)
kalapácsvetés:
1. Anita Wlodarczyk (Lengyelország)
2. Csang Ven-hsziu (Kína)
3. Sophie Hitchon (Nagy-Britannia)
hétpróba:
1. Nafissatou Thiam (Belgium)
2. Jessica Ennis-Hill (Nagy-Britannia)
3. Theisen Eaton (Kanada)
...8. ZSIVOCZKY-FARKAS GYÖRGYI
...16. KRIZSÁN XÉNIA


A Rio de Janeiró-i nyári olimpia női 20 kilométeres gyaloglásának mezőnye 2016. augusztus 19-én
Forrás:MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Az atlétika férfi dobogósai és a magyar indulók szereplése a riói olimpián:

100 m:
1. Usain Bolt (Jamaica)
2. Justin Gatlin (Egyesült Államok)
3. Andre de Grasse (Kanada)
200 m:
1. Usain Bolt (Jamaica)
2. Andre de Grasse (Kanada)
3. Christophe Lemaitre (Franciaország)
400 m:
1. Wayde van Niekerk (Dél-afrikai Köztársaság)
2. Kirani James (Grenada)
3. LaShawn Merritt (Egyesült Államok)
800 m:
1. David Rudisha (Kenya)
2. Tofik Malufi (Algéria)
3. Clayton Murphy (Egyesült Államok)
1500 m:
1. Matthew Centrowitz (Egyesült Államok)
2. Taoufik Makhloufi (Algéria)
3. Nicholas Willis (Új-Zéland)
5000 m:
1. Mohamed Farah (Nagy-Britannia)
2. Paul Kipkemoi Chelimo (Egyesült Államok)                
3. Hagos Gebrhiwet (Etiópia)
10 000 m:
1. Mo Farah (Nagy-Britannia)
2. Paul Kipngetich Tanui (Kenya)
3. Tamirat Tola (Etiópia)
110 m gát:
1. Omar McLeod (Jamaica)
2. Orlando Ortega (Spanyolország)
3. Dimitri Bascou (Franciaország)
...15. BAJI BALÁZS
400 m gát:
1. Kerron Clement (Egyesült Államok)
2. Boniface Mucheru Tumuti (Kenya)         
3. Yasmani Copello (Törökország)
3000 m akadály:
1. Conseslus Kipruto (Kenya)
2. Evan Jager (Egyesült Államok)
3. Mahiedine Mekhissi (Franciaország)
4x100 méteres váltó:
1. Jamaica (Asafa Powell, Yohan Blake, Nickel Ashmeade, Usain Bolt)
2. Japán
3. Kanada
4x400 méteres váltó:
1. Egyesült Államok (Arman Hall, Tony McQuay, Gil Roberts, LaShawn Merritt)
2. Jamaica
3. Bahama
maraton:
1. Eliud Kipchoge (Kenya)
2. Feyisa Lilesa (Etiópia)
3. Galen Rupp (Egyesült Államok)
...87. JÓZSA GÁBOR 
...109. CSERE GÁSPÁR

20 km gyaloglás:
1. Csen Vang (Kína)
2. Caj Ce-lin (Kína)
3. Dane Bird-Smith (Ausztrália)
...28. HELEBRANDT MÁTÉ
50 km gyaloglás:
1. Matej Toth (Szlovákia) 3:40:58 óra
2. Jared Tallent (Ausztrália) 3:41:16
3. Hirooki Arai (Japán) 3:41:24 
...44. VENYERCSÁN BENCE
RÁCZ MIKLÓS nem ért célba, SRP MIKLÓST kizárták.

magas:
1. Derek Drouin (Kanada)
2. Mutaz Esza Barsim (Katar)
3. Bohdan Bondarenko (Ukrajna)
távolugrás:
1. Jeff Henderson (Egyesült Államok)
2. Luvo Manyonga (Dél-afrikai Köztársaság)
3. Greg Rutherford (Nagy-Britannia)
hármasugrás:
1. Christian Taylor (Egyesült Államok)
2. Will Claye (Egyesült Államok)
3. Tong Pin (Kína)
rúdugrás:
1. Thiago Braz da Silva (Brazília)
2. Renaud Lavillenie (Franciaország)
3. Sam Kendricks (Egyesült Államok)
súlylökés:
1. Ryan Crouser (Egyesült Államok)
2. Joe Kovacs (Egyesült Államok)
3. Tomas Walsh (Új-Zéland)
gerelyhajítás:
1. Thomas Röhler (Németország)
2. Julius Yego (Kenya)
3. Keshorn Walcott (Trinidad és Tobago)
diszkoszvetés:
1. Christoph Harting (Németország)
2. Piotr Malachowski (Lengyelország)
3. Daniel Jasinski (Németország)
...7. KŐVÁGÓ ZOLTÁN
kalapácsvetés:
1. Dilisod Nazarov (Tádzsikisztán)
2. Ivan Tyihon (Fehéroroszország)
3. Wojciech Nowicki (Lengyelország)
...7. PARS KRISZTIÁN
tízpróba:
1. Ashton Eaton (Egyesült Államok)
2. Kevin Mayer (Franciaország)
3. Damian Warner (Kanada)

A jamaicai Usain Bolt a Rio de Janeiró-i nyári olimpia férfi 4x100 méteres váltófutásának döntőjében
Forrás:MTI Fotó: Czeglédi Zsolt


Asztalitenisz


férfi egyes:

1. Ma Lung (Kína)
2. Csang Csi-ko (Kína)
3. Mizutani Jun (Japán)
Pattantyús Ádám a 32 közé jutásért vívott mérkőzésén esett ki.

férfi csapat:
1. Kína (Ma Lung, Hszü Hszin, Csang Csi-ko)
2. Japán
3. Németország

női egyes:
1. Ting Ning (Kína)
2. Li Hsziao-hszia (Kína)
3. Kim Szong I (Koreai NDK)
Lovas Petra a 32, Póta Georgina a 16 közé jutásért vívott mérkőzésén esett ki.

női csapat:
1. Kína (Li Hsziao-hszia, Liu Si-ven, Ting Ning)
2. Németország
3. Japán

Lovas Petra az észak-koreai Ri Mjong Szun elleni mérkőzésen a 2016-os riói nyári olimpia női, egyéni asztalitenisz-tornája második fordulójában a Rio de Janeiró-i Riocentro központ 3-as pavilonjában 2016. augusztus 7-én. Lovas vesztett és ezzel kiesett
Forrás:MTI Fotó: Illyés Tibor




Vízilabda

Férfiak:
1. Szerbia (Branislav Mitrovic, Zivko Gocic, Sava Randelovic, Dusko Pijetlovic, Filip Filipovic, Andrija Prlainovic, Stefan Mitrovic, Gojko Pijetlovic, Dusan Mandic, Milos Cuk, Slobodan Nikic, Milan Aleksic, Nikola Jaksic)
2. Horvátország
3. Olaszország
...5. MAGYARORSZÁG (DECKER ATTILA, NAGY VIKTOR, DECKER ÁDÁM, ERDÉLYI BALÁZS, HÁRAI BALÁZS, HOSNYÁNSZKY NORBERT, KIS GÁBOR, MANHERCZ KRISZTIÁN, SZIVÓS MÁRTON, VARGA DÁNIEL, VARGA DÉNES, VÁMOS MÁRTON, ZALÁNKI GERGŐ)

A riói nyári olimpia férfi vízilabdatornáján 5. helyen végzett magyar férfi vízilabda-válogatott tagjai, jobbról Benedek Tibor szövetségi kapitány (j5) a Magyarország - Görögország mérkőzés után a Rio de Janeiró-i Olimpiai Uszodában 2016. augusztus 20-án
Forrás:MTI Fotó: Illyés Tibor


Nők:
1. Egyesült Államok (Samantha Hill, Madeline Musselmann, Melissa Seidemann, Rachel Fattal, Aria Fischer, Maggie Steffens, Courtney Mathewson, Kiley Neushul, Caroline Clark, Kaleigh Gilchrist, Makenzie Fischer, Kami Craig, Ashleigh Johnson)
2. Olaszország
3. Oroszország
4. MAGYARORSZÁG (ANTAL DÓRA, BUJKA BARBARA, CZIGÁNY DÓRA, CSABAI DÓRA, GANGL EDINA, GARDA KRISZTINA, ILLÉS ANNA, KASÓ ORSOLYA, KESZTHELYI RITA, KISTELEKI HANNA, SZÜCS GABRIELLA, TAKÁCS ORSOLYA, TÓTH ILDIKÓ)

Lent Szűcs Gabriella és Takács Orsolya (b-j), fent Illés Anna, Garda Krisztina és Tóth Ildikó (b-j) a riói nyári olimpia női vízilabdatornáján, a harmadik helyért játszott Magyarország - Oroszország mérkőzés végén a Rio de Janeiró-i Olimpiai Uszodában 201
Forrás:MTI Fotó: Illyés Tibor


Vívás



férfiak:
kard, egyéni:
1. SZILÁGYI ÁRON (MAGYARORSZÁG)
2. Daryl Homer (Egyesült Államok)
3. Kim Jung Hvan (Koreai Köztársaság)
...26. DECSI TAMÁS
párbajtőr, egyéni:
1. Park Szang Joung (Koreai Köztársaság)
2. IMRE GÉZA (MAGYARORSZÁG)
3. Gauthier Grumier (Franciaország)
...13. BOCZKÓ GÁBOR
...28. RÉDLI ANDRÁS

párbajtőr, csapat:
1. Franciaország (Yannick Borel, Gauthier Grumier, Daniel Jerent, Jean-Michel Lucenay)
2. Olaszország (Marco Fichera, Paolo Pizzo, Enrico Garozzo, Andrea Santarelli)
3. MAGYARORSZÁG (BOCZKÓ GÁBOR, IMRE GÉZA, RÉDLI ANDRÁS, SOMFAI PÉTER)
tőr, egyéni:
1. Daniele Garozzo (Olaszország)
2. Alexander Massialas (Egyesült Államok)
3. Timur Szafin (Oroszország)
tőr, csapat:
1. Oroszország (Alekszej Cseremiszinov, Timur Szafin, Artur Ahmathuzin)
2. Franciaország
3. Egyesült Államok

Szilágyi Áron, miután legyőzte az amerikai Daryl Homert a riói nyári olimpia férfi kard egyéni versenyének döntőjében a Rio de Janeiró-i 3-as Karióka Arénában 2016. augusztus 10-én
Forrás:MTI Fotó: Czeglédi Zsolt


nők:
kard, egyéni:
1. Jana Jegorjan (Oroszország)
2. Szofija Velikaja (Oroszország)
3. Olga Harlan (Ukrajna)
...10. MÁRTON ANNA 
kard, csapat:
1. Oroszország (Jana Jegorjan, Szofija Velikaja, Jekatyerina Gyacsenko)
2. Ukrajna
3. Egyesült Államok
párbajtőr, egyéni:
1. SZÁSZ EMESE (MAGYARORSZÁG)
2. Rossella Fiamingo (Olaszország)
3. Szun Ji-ven (Kína)
párbajtőr, csapat:
1. Románia (Simona Gherman, Simona Pop, Ana Maria Popescu, Loredana Dinu)
2. Kína
3. Oroszország
tőr, egyéni:
1. Inna Gyeriglazova (Oroszország)
2. Elisa Di Francisca (Olaszország)
3. Inesz Bubakri (Tunézia)
...14. MOHAMED AIDA
...19. KNAPEK EDINA

A párbajtőrben olimpia bajnok Szász Emese örül az eredményhirdetésen a Rio de Janeiró-i 3-as Karióka Arénában 2016. augusztus 6-án. Szász Emese a 2016-os riói nyári olimpia női párbajtőrversenye döntőjében 15-13-ra győzött az olasz Rossella Fiamingo ellen
Forrás:MTI Fotó: Czeglédi Zsolt


Vitorlázás


Nacra 17 (vegyes páros):

1. Santiago Lange, Cecilia Carranza (Argentína)
2. Jason Waterhouse, Lisa Darmanin (Ausztrália)
3. Thomas Zajac, Tanja Frank (Ausztria)

férfiak:
-------
szörf:
1. Dorian van Rijsselberghe (Hollandia)
2. Nick Dempsey (Nagy-Britannia)
3. Pierre le Coq (Franciaország)
...25. GÁDORFALVI ÁRON
Laser:
1. Tom Burton (Ausztrália)
2. Tonci Stipanovic (Horvátország)
3. Sam Meech (Új-Zéland)
...33. VADNAI BENJÁMIN
Finndingi:
1. Giles Scott (Nagy-Britannia)
2. Vasilij Zbogar (Szlovénia)
3. Caleb Paine (Egyesült Államok)
...12. BERECZ ZSOMBOR
470-es:
1. Sime Fantela, Igor Marenic (Horvátország)
2. Mathew Belcher, William Ryan (Ausztrália)
3. Panajotisz Mantisz, Pavlosz Kajalisz (Görögország)
49-es:
1. Peter Burling, Blair Tuke (Új-Zéland)
2. Nathan Outteridge, Iain Jensen (Ausztrália)
3. Erik Heil, Thomas Plössel (Németország)

Berecz Zsombor a riói nyári olimpia férfi vitorlásversenyén, a Finndingi hajóosztály ötödik futama után a Rio de Janeiró-i Dicsőség Jachtkikötőben 2016. augusztus 11-én. Berecz Zsombor megnyerte az ötödik futamot, és összetettben feljött a harmadik helyre
Forrás:MTI Fotó: Kovács Tamás


nők:
---
szörf (RSX):
1. Charline Picon (Franciaország)
2. Csen Peina (Kína)
3. Sztefanova Jelfutyina (Oroszország)
...23. CHOLNOKY SÁRA
Laser Radial:
1. Marit Bouwmeester (Hollandia)
2. Annalise Murphy (Írország)        
3. Anne-Marie Rindom (Dánia)         
...14. ÉRDI MÁRIA
470-es:
1. Hannah Mills, Saskia Clark (Nagy-Britannia)
2. Jo Aleh, Polly Powrie (Új-Zéland)
3. Camille Lecointre, Helene Defrance (Franciaország)
49-es:
1. Martine Grael, Kahena Kunze (Brazília)
2. Alex Maloney, Molly Meech (Új-Zéland) 
3. Jena Hansen, Katja Salskov-Iversen (Dánia)



Nyíltvízi úszás


férfi 10 km:
1. Ferry Weertman (Hollandia)
2. Szpirosz Janniotisz (Görögország) 
3. Marc-Antoine Olivier (Franciaország)
...13. PAPP MÁRK  

női 10 km:
1. Sharon van Rouwendaal (Hollandia) 
2. Rachele Bruni (Olaszország) 
3. Poliana Okimoto (Brazília) 
...13. RISZTOV ÉVA 
14. OLASZ ANNA

A 14. helyen végzett Risztov Éva a Rio de Janeiró-i nyári olimpia női 10 kilométeres nyíltvízi úszóversenye után a Copacabana Erődnél 2016. augusztus 15-én. Mivel kizárták a második francia Aurélie Mullert, így egy helyet előrelépett a magyar sportolónő
Forrás:MTI Fotó: Czeglédi Zsolt



Úszás

Az úszás férfi dobogósai és a magyar indulók szereplése a riói olimpián:


50 m gyors:
1. Anthony Ervin (Egyesült Államok)
2. Florent Manaudou (Franciaország)
3. Nathan Adrian (Egyesült Államok)
...17. TAKÁCS KRISZTIÁN
100 m gyors: 
1. Kyle Chalmers (Ausztrália)
2. Pieter Timmers (Belgium)
3. Nathan Adrian (Egyesült Államok)
...24. BOHUS RICHÁRD
...26. KOZMA DOMINIK

200 m gyors:
1. Szun Jang (Kína)
2. Chad Le Clos (Dél-afrikai Köztársaság)                
3. Conor Dwyer (Egyesült Államok)
...15. KOZMA DOMINIK
...37. BERNEK PÉTER

400 m gyors:
1. Mack Horton (Ausztrália)
2. Szun Jang (Kína)
3. Gabriele Detti (Olaszország)
...21. BERNEK PÉTER
...38. KIS GERGŐ

1500 m gyors: 
1. Gregorio Paltrinieri (Olaszország)
2. Connor Jaeger (Egyesült Államok)
3. Gabriele Detti (Olaszország)
...19. GYURTA GERGELY
...35. RASOVSZKY KRISTÓF

100 m hát: 
1. Ryan Murphy (Egyesült Államok)
2. Hszü Csia-jü (Kína)            
3. David Plummer (Egyesült Államok)
...25. BALOG GÁBOR
200 m hát:
1. Ryan Murphy (Egyesült Államok)
2. Mitch Larkin (Ausztrália)
3. Jevgenyij Rilov (Oroszország)
...19. TELEGDY ÁDÁM
...22. FÖLDHÁZI DÁVID

100 m mell:
1. Adam Peaty (Nagy-Britannia)
2. Cameron van der Burgh (Dél-afrikai Köztársaság)
3. Cody Miller (Egyesült Államok)
...17. GYURTA DÁNIEL
200 m mell:
1. Dmitrij Balandin (Kazahsztán)
2. Joshua Prenot (Egyesült Államok)             
3. Anton Csupkov (Oroszország)
...17. GYURTA DÁNIEL
...30. HORVÁTH DÁVID

100 m pillangó:
1. Joseph Schooling (Szingapúr)
2. CSEH LÁSZLÓ, Michael Phelps (Egyesült Államok) és Chad Le Clos (Dél-afrikai Köztársaság)
...26. PULAI BENCE

200 m pillangó:
1. Michael Phelps (Egyesült Államok)
2. Szakaj Maszato (Japán)
3. KENDERESI TAMÁS
...7. CSEH LÁSZLÓ

200 m vegyes:
1. Michael Phelps (Egyesült Államok)
2. Hagino Koszuke (Japán)
3. Vang Sun (Kína)
400 m vegyes: 
1. Hagino Koszuke (Japán)
2. Chase Kalisz (Egyesült Államok)
3. Szeto Daija (Japán)
...11. GYURTA GERGELY
12. VERRASZTÓ DÁVID

4x100 m gyorsváltó: 
1. Egyesült Államok (Caleb Dressel, Michael Phelps, Ryan Held, Nathan Adrian)
2. Franciaország (Mehdy Metella, Fabien Gilot, Florent Manadou, Jeremy Stravius)
3. Ausztrália (James Roberts, Kyle Chalmers, James Magnussen, Cameron McEvoy)
MAGYARORSZÁG (KOZMA DOMINIK, BOHUS RICHÁRD, TAKÁCS KRISZTIÁN, HOLODA PÉTER) váltóját kizárták.
4x200 m gyorsváltó:
1. Egyesült Államok (Conor Dwyer, Townley Haas, Ryan Lochte, Michael Phelps)
2. Nagy-Britannia
3. Japán
MAGYARORSZÁG (BERNEK PÉTER, KIS GERGŐ, GRÁTZ BENJAMIN, KOZMA DOMINIK) váltóját kizárták.
4x100 m vegyesváltó:

1. Egyesült Államok (Ryan Murphy, Cody Miller, Michael Phelps, Nathan Adrian)
2. Nagy-Britannia
3. Ausztrália
...9. MAGYARORSZÁG (BALOG GÁBOR, GYURTA DÁNIEL, PULAI BENCE, BOHUS RICHÁRD)

Balog Gábor, Gyurta Dániel, Pulai Bence (fent b-j) és Bohus Richárd (alul) a riói nyári olimpia férfi 4x100 méteres vegyesváltó versenyszámának előfutama után a Rio de Janeiró-i Olimpiai Uszodában 2016. augusztus 12-én. A magyar váltó nem jutott tovább
Forrás:MTI Fotó: Kovács Tamás

Az úszás női dobogósai és a magyar indulók szereplése a riói olimpián:


50 m gyors:
1. Pernille Blume (Dánia)
2. Simone Manuel (Egyesült Államok)
3. Aljakszandra Heraszimenyija (Fehéroroszország)
...25. MOLNÁR FLÓRA
100 m gyors:
1. Simone Manuel (Egyesült Államok) és Penelope Oleksiak (Kanada)
3. Sarah Sjöström (Svédország)
200 m gyors:
1. Katie Ledecky (Egyesült Államok)
2. Sarah Sjöström (Svédország)
3. Emma McKeon (Ausztrália)
...25. KÉSELY AJNA
...28. VERRASZTÓ EVELYN

400 m gyors:
1. Katie Ledecky (Egyesült Államok)
2. Jazz Carlin (Nagy-Britannia)
3. Leah Smith (Egyesült Államok)
4. KAPÁS BOGLÁRKA
...21. KÉSELY AJNA

800 m gyors:
1. Katie Ledecky (Egyesült Államok)
2. Jazmin Carlin (Nagy-Britannia)
3. KAPÁS BOGLÁRKA
...14. RISZTOV ÉVA

100 m hát:
1. HOSSZÚ KATINKA
2. Kathleen Baker (Egyesült Államok)
3. Kylie Masse (Kanada) és Fu Jüan-huj (Kína)
200 m hát: 
1. Maya DiRado (Egyesült Államok)
2. HOSSZÚ KATINKA
3. Hilary Caldwell (Kanada)
...22. GYÖRGY RÉKA
100 m mell:
1. Lilly King (Egyesült Államok)
2. Julija Jefimova (Oroszország)
3. Katie Meili (Egyesült Államok)
...24. SZTANKOVICS ANNA

A második helyezett Hosszú Katinka a női 200 méteres hátúszás eredményhirdetésén a riói nyári olimpián a Rio de Janeiró-i Olimpiai Uszodában 2016. augusztus 12-én
Forrás:MTI Fotó: Kovács Tamás


200 m mell:
1. Kaneto Rie (Japán)
2. Julija Jefimova (Oroszország)
3. Si Csing-lin (Kína)
...19. SEBESTYÉN DALMA
20. SZTANKOVICS ANNA

100 m pillangó:
1. Sarah Sjöström (Svédország)
2. Penny Oleksiak (Kanada)
3. Dana Vollmer (Egyesült Államok)
...13. SZILÁGYI LILIÁNA
200 m pillangó:
1. Mireia Belmonte Garcia (Spanyolország)
2. Madeline Groves (Ausztrália)     
3. Hosi Nacumi (Japán)
...10. SZILÁGYI LILIÁNA
200 m vegyes:
1. HOSSZÚ KATINKA
2. Siobhan-Marie O'Connor (Nagy-Britannia)
3. Maya DiRado (Egyesült Államok)
...10. JAKABOS ZSUZSANNA
400 m vegyes: 
1. HOSSZÚ KATINKA
2. Maya Dirado (Egyesült Államok)
3. Mirea Belmonte Garcia (Spanyolország)
...13. JAKABOS ZSUZSANNA
4x100 m gyorsváltó: 
1. Ausztrália (Emma McKeon, Brittany Elmslie, Bronte Campbell, Cate Campbell)
2. Egyesült Államok
3. Kanada
4x200 m gyorsváltó:
1. Egyesült Államok (Allison Schmitt, Leah Smith, Maya Dirado, Katie Ledecky)
2. Ausztrália
3. Kanada
...6. MAGYARORSZÁG (JAKABOS ZSUZSANNA, KÉSELY AJNA, KAPÁS BOGLÁRKA, HOSSZÚ KATINKA)
4x100 m vegyesváltó: 
1. Egyesült Államok (Kathleen Baker, Lilly King, Dana Vollmer, Simone Manuel)
2. Ausztrália
3. Dánia




Triatlon

férfiak:

1. Alistair Brownlee (Nagy-Britannia) 
2. Jonathan Brownlee (Nagy-Britannia) 
3. Henri Schoeman (Dél-afrikai Köztársaság)
...20. IFJ. FALDUM GÁBOR 
...33. TÓTH TAMÁS

nők:
1. Gwen Jörgensen (Egyesült Államok)
2. Nicola Spirig (Svájc)  
3. Vicky Holland (Nagy-Britannia)
...24. KOVÁCS ZSÓFIA
...45. VANEK MARGIT

Faldum Gábor fut a Rio de Janeiró-i nyári olimpia férfi triatlonversenyében a Copacabana Erődnél 2016. augusztus 18-án. A magyar sportoló a 20. helyen végzett, ezzel minden idők legjobb magyar férfi olimpiai eredményét érte el
Forrás:MTI Fotó: Czeglédi Zsolt


Torna


férfiak:

talaj:
1. Max Whitlock (Nagy-Britannia)
2. Diego Hypolito (Brazília)
3. Arthur Mariano (Brazília)
lólengés:
1. Max Whitlock (Nagy-Britannia)
2. Louis Smith (Nagy-Britannia)
3. Alexander Naddour (Egyesült Államok)
...9. HIDVÉGI VID
gyűrű:
1. Elefteriosz Petruniasz (Görögország)
2. Arthur Zanetti (Brazília)
3. Gyenyisz Abljazin (Oroszország)
ugrás:
1. Ri Sze Gvang (Koreai NDK)
2. Gyenisz Abljazin (Oroszország)
3. Sirai Kenzo (Japán)
korlát:
1. Oleg Vernyajev (Ukrajna)
2. Danell Leyva (Egyesült Államok)       
3. David Beljavszkij (Oroszország)
nyújtó:
1. Fabian Hambüchen (Németország)
2. Danell Leyva (Egyesült Államok)
3. Nile Wilson (Nagy-Britannia)
egyéni összetett:
1. Ucsimura Kohej (Japán) 
2. Oleg Vernyajev (Ukrajna) 
3. Max Whitlock (Nagy-Britannia) 
csapatverseny:
1. Japán (Kato Rjohei, Ucsimura Kohei, Tanaka Juszuke, Jamamuro Kodzsi, Sirai Kenzo)  
2. Oroszország        
3. Kína 

nők:

ugrás:
1. Simone Biles (Egyesült Államok)
2. Marija Paszeka (Oroszország)
3. Giulia Steingruber (Svájc)
...13. KOVÁCS ZSÓFIA
felemáskorlát:
1. Alija Musztafina (Oroszország)
2. Madison Kocian (Egyesült Államok)
3. Sophie Scheder (Németország)
...24. KOVÁCS ZSÓFIA
gerenda:
1. Sanne Wevers (Hollandia)
2. Laurie Hernandez (Egyesült Államok)
3. Simone Biles (Egyesült Államok)
...72. KOVÁCS ZSÓFIA
talaj:
1. Simone Biles (Egyesült Államok)
2. Alexandra Raisman (Egyesült Államok)        
3. Amy Tinkler (Nagy-Britannia)
...64. KOVÁCS ZSÓFIA
egyéni összetett:
1. Simone Biles (Egyesült Államok)
2. Alexandra Raisman (Egyesült Államok)
3. Alija Musztafina (Oroszország)
...33. KOVÁCS ZSÓFIA
csapatverseny:
1. Egyesült Államok (Laurie Hernandez, Alexandra Raisman, Simone Biles, Gabrielle Douglas, Madison Kocian)
2. Oroszország
3. Kína



Tenisz



férfi egyes:
1. Andy Murray (Nagy-Britannia)
2. Juan Martin del Potro (Argentína)
3. Nisikori Kej (Japán)
férfi páros:
1. Rafael Nadal, Marc López (Spanyolország)
2. Florin Mergea, Horia Tecau (Románia)
3. Steve Johnson, Jack Sock (Egyesült Államok)
női egyes:
1. Monica Puig (Puerto Rico)
2. Angelique Kerber (Németország)
3. Petra Kvitova (Csehország)
BABOS TÍMEA az első fordulóban búcsúzott.
női páros:
1. Jekatyerina Makarova, Jelena Vesznyina (Oroszország)
2. Timea Bacsinszky, Martina Hingis (Svájc)
3. Lucie Safarova, Barbora Strycova (Csehország)
A BABOS TÍMEA, JANI RÉKA LUCA páros az első fordulóban búcsúzott.
vegyespáros:
1. Bethanie Mattek-Sands, Jack Sock (Egyesült Államok)
2. Venus Williams, Rajeev Ram (Egyesült Államok)
3. Lucie Hradecka, Radek Stepanek (Csehország)



Sportlövészet


férfiak:

légpisztoly, 10 m:
1. Hoang Xuan Vinh (Vietnam) 
2. Felipe Wu (Brazília) 
3. Pang Vej (Kína) 
...42. TÁTRAI MIKLÓS 
szabadpisztoly, 50 m:
1. Dzsin Dzsong Oh (Koreai Köztársaság) 
2. Hoang Xuan Vinh (Vietnam)
3. Kim Szong Guk (Koreai NDK)
...34. TÁTRAI MIKLÓS 
gyorstüzelő pisztoly, 25 m:
1. Christian Reitz (Németország) 
2. Jean Quiquampoix (Franciaország)
3. Li Jüe-hung (Kína) 
légpuska, 10 m:
1. Niccolo Campriani (Olaszország) 
2. Szerhij Kulis (Ukrajna) 
3. Vlagyimir Maszlenyikov (Oroszország) 
...5. SIDI PÉTER 
...13. PÉNI ISTVÁN

kisöbű szabadpuska, fekvő, 50 m:
1. Henri Junghänel (Németország)
2. Kim Dzsong Hjun (Koreai Köztársaság)
3. Kirill Grigorjan (Oroszország) 
...10. SIDI PÉTER 
...42. SZABIÁN NORBERT

kisöbű szabadpuska 3x40 lövéses összetett:
1. Niccolo Campriani (Olaszország) 
2. Szergej Kamenszkij (Oroszország) 
3. Alexis Raynaud (Franciaország) 
...12. PÉNI ISTVÁN
...34. SIDI PÉTER

trap:
1. Josip Glasnovic (Horvátország) 
2. Giovanni Pellielo (Olaszország) 
3. Edward Ling (Nagy-Britannia)
dupla trap:
1. Fehaid Aldeehani (Független, Kuvait) 
2. Marco Innocenti (Olaszország) 
3. Steven Scott (Nagy-Britannia)
skeet:
1. Gabriele Rossetti (Olaszország) 
2. Marcus Svensson (Svédország)
3. Abdullah Alrashidi (Független)

Péni István a riói nyári olimpia férfi kisöbű szabadpuska 3x40 lövéses összetett versenyszámának alapversenyében az Olimpiai Sportlövőközpontban 2016. augusztus 14-én
Forrás:MTI Fotó: Illyés Tibor


nők:

légpisztoly, 10 m:
1. Csang Meng-hszüe (Kína) 
2. Vitalina Bacaraskina (Oroszország) 
3. Anna Korakaki (Görögország) 
...17. TOBAI-SIKE RENÁTA 
...36. EGRI VIKTÓRIA

sportpisztoly 30+30 lövés, 25 m:
1. Anna Korakaki (Görögország)
2. Monika Karsch (Németország)
3. Heidi Diethelm Gerber (Svájc)
...10. CSONKA ZSÓFIA 
...16. TOBAI-SIKE RENÁTA

légpuska:
1. Virginia Thrasher (Egyesült Államok)
2. Tu Li (Kína)
3. Ji Sze-ling (Kína)
...22. MISKOLCZI JULIANNA
kisöbű sportpuska összetett, 3x20 lövés:
1. Barbara Engleder (Németország) 
2. Csang Pin-pin (Kína)
3. Tü Li (Kína)
...22. MISKOLCZI JULIANNA
trap:
1. Catherine Skinner (Ausztrália)
2. Natalie Rooney (Új-Zéland)
3. Corey Cogdell (Egyesült Államok)
skeet:
1. Diana Bacosi (Olaszország)
2. Chiara Cainero (Olaszország)
3. Kimberly Rhode (Egyesült Államok)



Hozzászólások